اکولالیا | آرشیو شعر جهان

تماس با ما

چنانچه نقد یا پیشنهادی در ارتباط با سایت دارید می توانید با نوشتن دیدگاهتان از طریق فرم زیر آن را با ما در میان بگذارید. همه‌ی دیدگاه‌ها در اولین فرصت بررسی شده و جواب داده خواهد شد. و دیدگاه‌ها به مدت ۳۰روز در سایت باقی خواهد ماند.
در ارتباط با ارسال شعر و یا ترجمه‌های خود که می‌خواهید در آرشیو سایت منتشر شود لطفا به صفحه ارسال شعر مراجعه فرمایید و با تکمیل موارد یاد شده آن را برای ما بفرستید.
/ممنون از مهر و همراهی تان/

پاسخ برخی از سوالات متداول مخاطبان گرامی

چرا زبان اصلی اشعار را منتشر نمی‌کنیم؟

متاسفانه امکان پوشش و آشنایی ما با این همه زبان وجود ندارد. از طرفی مخاطبان اصلی سایت ما به دنبال ترجمه اشعار به فارسی هستند و درصد بسیاری کمی از آنها نیاز به زبان مبدا شعر و به دنبال بررسی کیفیت ترجمه هستند.

چرا اشعار شاعران نوین ایرانی را منتشر نمی‌کنیم؟

برای دوره‌ای کوتاه این کار را انجام دادیم که بعدا متوقف شد. دلیل اصلی آن این بود که سایت بر روی شعر جهان و ترجمه متمرکز است و با تمام احترام به شاعران ایرانی، از ایران گلچین شاعران معاصر را منتشر کردیم. همچنین متاسفانه با انبوهی از شعرهایی مواجه شدیم که امکان بررسی آنها برای ما وجود نداشت. از اشعار مداحی گرفته تا شعرهای یک سطری و کپی کپشن‌های اینستاگرام. از آنجایی که ما به دنبال تعیین کیفیت اشعار نیستیم در صورت منتشر نشدن برخی اشعار، بسیاری از شاعران گرامی دلخور می‌شدند.

چرا برخی شاعران در دسته‌بندی سایت وجود ندارد؟

اکولالیا در صورتی که از هر شاعر حداقل سه شعر دریافت و در دست داشته باشد، برای آن شاعر دسته‌بندی‌ای مجزا ایجاد کرده و اشعار در آن قرار خواهند گرفت.


دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نمی شود

*

forty nine + = fifty three

10 نظرات

 1. سلام
  مدتیه که از وبسایت شما استفاده می کنم و به دوستان هم توصیه می کنم
  ترجمه روان, اشعار زیبا و بسیاری اشعار از ویژگی هاییه که مرتبا به انها اشاره می کنم
  گفتم پیامی بدم و تشکر بسیارم رو برسونم به دستتون و تشکر کنم ازتون بابت تمام وقت هایی که اومدم داخل سایتتون و اشعاری رو خوندم و حالم خوب شده
  امیدوارم مسیرتان ادامه داشته باشد و همیشه موفق باشید

 2. با سلام و خسته نباشید.
  شعر درخت گردو از ناظم حکمت نیست از احمد عارف شاعر ترک هست.
  من کتاب چاپ شده رو دارم

 3. درود بر شما امید که برقرار و پایدار باشید.
  این پیام از این جهت می‌دهم که ما پادکستی داریم با محتوای فرهنگ،هنر ادب و فلسفه که در این بین اشعاری هم خوانده می‌شود و مسقل منتشر می‌شود اکثر اشعارِ کار شده اشعاری هستند که در سایت «آکولالیا» به اشتراک گذاشته شده است از این رو گفتم به امرتان برسانم که ما از اشعار در سایت خودمان هم استفاده می‌کنیم گفتم این را کپی برداری ندانید و رضایت از کار ما داشته باشید حتماً که ذکر منبع هم خواهیم کرد.

  با سپاس.

  • خیلی ممنون از اطلاع رسانی‌تان. چنانچه اشعار در سایت نیز منتشر می شوند ممنون می شویم لینک به منبع مطلب درج شود. با این حال خوشحالیم که محتوای اِکولالیا برایتان مفید وافع شده است.

 4. سلام و ارادت
  ترجمه های من دیگر منتشر نمی شود؟

  • سلام خانم وفایی گرامی. حتما منتشر خاوهند شد. متاسفانه اخیرا صف شعرهای دریافتی زیاده بوده است، به همان دلیل کمی وقفه ایجاد شده است. باز پوزش می‌خواهیم.

208301 بازدیدها نویسنده تاریخ مهر,۱۳۹۶

کپی رایت © 2020 اکولالیا | آرشیو شعر جهان

طراحی توسط Anders Norenبالا ↑